Marius-Alexandru Dunca noul șef al sportului românesc!

Astăzi, 5 ianuarie, a fost semnat protocolul de predare – primire între Elisabeta Lipă și Marius-Alexandru Dunca pentru portofoliul Ministerului Tineretului și Sportului, informează site-ul oficial al MTS.

Marius-Alexandru Dunca a fost numit în funcția de Ministru al Tineretului și Sportului, prin Decretul Președintelui României nr. 7/04.01.2017.

”Este o onoare pentru mine să preiau acest portofoliu de la marea noastră campioană, doamna Elisabeta Lipă. Voi analiza fiecare proiect pe care ministerul îl are în desfășurare. Vom continua proiectele care s-au dovedit a fi utile, care aduc plusvaloare.

Suntem responsabili pentru viitorul sportului și al tinerilor din România. Voi face tot ceea ce îmi stă în putere pentru a clarifica legislația din domeniu, pentru a reda gloria și respectul sportului românesc și pentru a asigura tinerilor un viitor aici, acasă. ”

[pro_ad_display_adzone id=”55284″] [themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”Handbal” maxpost=”9″]

Citește si...

Steagul României, luat la mişto de FR Handbal

Mircea M

Constantin Din: Ordinul Novak nu este foarte clar!

Redacția

Direcțiile de tineret și sport trec în subordinea consiliilor județene

Redacția

Prăpăd la Corona Brasov. Manageri fictivi și salarii exagerate

Mircea M

Înalta Curte de Casație și Justiție dă undă verde „Legii Novak”: Cluburile sportive obligate să aibă 40% sportivi români

Ionuț Popa

Preşedintele IHF trasmite condoleanţe după moartea lui Cornel Oţelea

Oana B

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More