Volei Municipal Zalău eliminată din Cupa Challenge

Volei Municipal Zalău a pierdut cu 1-3 meciul de pe teren propriu cu Benfica Lisabona, în cadrul manşei retur al Cupei Challenge. În tur portughezii s-au impus în trei seturi.

Volei Municipal Zalău – Benfica Lisabona 1-3 (25:23, 15:25, 19:25, 22:25)

De la oaspeți Soarez Antonio a adus echipei oaspete 17 puncte, în timp ce de la gazde Leo Dall Bosco, Rareș Bălean si Spînu Andrei fiecare cu câte 9 puncte.

De la Zalău s-au remarcat Răzvan Mihalcea și Spînu Andrei, fiecare cu câte trei blocaje la fileu din cele 10 reușite de zălăuani, în timp ce de la portughezi, Honore a reusit 5 blocaje.

Benfica Lisabona va întâlni în sferturile de finală ale Cupei Challenge, echipa Belogorie BELGOROD care a învins cu 3-0 în ambele manșe, echipa Omonia NICOSIA.

Următorul meci al Zalăului este în sferturile Cupei României, în deplasare la Dej, partidă programată duminică 20 ianuarie de la ora 16,00.

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

George Breban rămâne încă un sezon la Știința Explorări Baia Mare

Mircea M

Începe lupta pentru medalii

C. Sabău

Dinamo s-a calificat în finala Diviziei A1

C. Sabău

Corona Braşov, prima finalistă a Diviziei A, cu două victorii în faţa Craiovei

Redacția

Victorie pentru Zalău în primul meci din play-off cu Arcada Galați

C. Sabău

Arcada Galați a învins campioana Corona Brașov

C. Sabău

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More